Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá, 8-16 hod.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. MONTÁŽ A SPÁROVÁNÍ

MONTÁŽ A SPÁROVÁNÍ

Návod na montáž umělého kamene

Obkladové pásky z umělého kamene jsou určeny k obkladům svislých i vodorovných ploch konstrukcí nacházejících se v interiéru nebo exteriéru. Mohou to být např. podezdívky, zdi, ploty,parapetní plochy, části krbů, na něž nepůsobí bezprostřední sálání atd.

Díky svým parametrům mohou být trvale vystaveny povětrnostním vlivům, je však třeba je ušetřit přímého působení chemických rozmrazovacích látek (koncentrovaných posypových solí). Povrch obkladových prvků má vzhled opracovaného přírodního kamene. V závislosti na typu výrobku je tento povrch buď hladký, nebo bosovaný (lámaný, tesaný, štípaný). Povrch obkladových prvků nevyžaduje žádné další úpravy. Je však nanejvýš vhodné opatřit jej dlouhodobě působící impregnací, aby se zamezilo znečištění hotového díla v důsledku vlivu prostředí a nedocházelo tak k jeho předčasnému stárnutí (což se projevuje mj. například výskytem mechů, lišejníků a zelené řasy, jakož i zvýrazněním mikroskopických trhlin, které vznikají při smršťování každého cementového výrobku během procesu tuhnutí).

Montáž

Pro montáž obkladových desek platí běžné technologické postupy používané např. při montáži keramických obkladů. Při lepení je potřeba z každého obkladu odstranit nestabilní povrch, který vzniká na zadní straně obkladu.

S ohledem na konkrétní podmínky je třeba použít odpovídající druh lepidla . Obklady firmy DesignStone se lepí flexibilním lepidlem.  Obkládaný povrch napenetrujeme penetrací. Zabráníte tím zachycení případného sprachu na lepidlo, zpomalíte vysoušení lepidla a zabráníte pozdějšímu odpadnutí obkladu.

Při obkládání betonových ploch vystavených povětrnostním vlivům je doporučeno opatřit betonovou plochu stěrkovou izolací. Zabráníme vykvétání vápenných výkvětů z podkladu na povrch obkladových pásků. Stěrkovou izolaci je třeba použít i při obkládání trvale vlhkého podkladního zdiva, zde je však na zvážení, zda se vystavit riziku odmrznutí obkladu v extrémních podmínkách.

Spárování

U některých typů není bezpodmínečně nutné. Pokud je prováděno, lze použít spárovací hmoty určené ke spárování obkladových materiálů, nebo pružné tmely doporučujeme spárovací hmoty , nebo pružné tmely . Není přípustné spárovat pomocí hmot na bázi sádry nebo vápna, ani samotnou sádrou.

Při spárování je třeba zabránit znečištění okolí spáry - například zakrývací samolepící páskou. Pokud k němu již došlo, je třeba provést okamžité očištění obkladové desky.

Řezání a broušení

Je možné provádět rozbrušovacími kotouči určenými na řezání kamene a kameniny, nebo diamantovými kotouči. Případné dotvarování povrchu obkladových desek lze provést úhlovou bruskou, a to pomocí boční stěny řezného (resp. brusného) kotouče.

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Copyright 2019 © JS STONE - Výroba a prodej umělého kamene Jiří Slapnička - Umelykamen.eu
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz