Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá, 8-16 hod.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. ZNAKY UMĚLÉHO KAMENE

ZNAKY UMĚLÉHO KAMENE

Některé specifické znaky umělého kamene:

Výkvěty - Občas může dojít u umělého kamene k výskytu tzv. vápenných výkvětů (průnik volného vápna, které je součástí betonových obkladů a dlažeb, popřípadě jenž se uvolňuje z lepidla a nebo z montážního podkladu, na povrch betonových výrobků.
Případný výskyt primárních vápenných výkvětů na umělým kameni nemá žádný vliv na užitné vlastnosti těchto výrobků a jde pouze o dočasnou estetickou vadu.
Vlivem meteorologických podmínek a běžného použití, zpravidla dochází k jejich postupnému vyrovnání a sjednocování.
Rovněž mohou vznikat při výrobě na lícové straně umělého kamene drobné vzduchové bublinky, které nemají vliv na užitné vlastnosti výrobku.

Způsob odstranění výkvětu:

◙ Celou plochu umělého kamene na níž se vyskytuje tzv. výkvět omyjeme nejlépe vysokotlakým čističem (Wapem) s pracovním tlakem min.120 až 150 barů. Do vody doporučujeme přidat malé množství kyseliny octové nebo citronové (max.3%)
◙ Následně je možné plochu umělého kamene ošetřit hydrofobizačním prostředkem, což zabrání dalšímu možnému výskytu výkvětů. Při ošetření hydrofobizačním prostředkem je nutno pokrýt celou plochu včetně spar.
I když používáme nejnovějších technologií k výrobě umělého kamene, tak nelze zabránit vzniku těchto barevných odlišností a výkvětů.
Vzniklé rozdíly můžou mít různou intenzitu. Skutečnost, že výskyt výkvětu neovlivňuje kvalitu výrobku ani užitné vlastnosti, svědčí ten fakt, že výskytem výkvětu se nezabývá žádná norma a žádný předpis pro betonové výrobky. Evropské normy pro betonové dlaždice a výrobky z betonu pouze uvádějí, že k výskytu výkvětu může dojít, ale nemají žádný vliv na kvalitu výrobku a nejsou považovány za významné (VIZ ČSN EN 1338/2003, odst. 5.4. Vizuální hlediska) Z toho důvodu nelze uznat jejich výskyt za vadu výrobku.
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Copyright 2019 © JS STONE - Výroba a prodej umělého kamene Jiří Slapnička - Umelykamen.eu
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz